1932 р. - у бараках у Південному селищі було відкрито неповну школу № 88.

Перший директор школи – Новицький Михайло Антонович.

1936 р. – на базі семирічки засновано середню школу № 88.
1938 – 1941 рр. – в школі працює вчителем географії О. Г. Зубарев.
1941 р., жовтень – школа тимчасово припинила свою роботу.
1944 – 1949 рр. – школа працює в приміщенні школи № 113.
До 1953 р. – школа була жіночою. Директор – заслужений вчитель України Жданова Марія Федорівна.
З 1954 р. – має статус середньої школи, в ній почали навчатися хлопці.
В 40 класах навчалося близько 1600 учнів. За кількістю учнів школа була однією з найчисленніших у районі.
1961 р. – школа знову стає восьмирічною.
22 серпня 1963 р. – школі було присвоєно ім’я О. Г. Зубарева.
19 травня 1964 р. – в школі було відкрито музей О. Г. Зубарева.
1966 р. – на честь 30-ти річчя школи було встановлено пам’ятник О. Г. Зубареву (скульптор В.А.Агібалов).
1967 – 1968 – школі повернуто статус середньої.
З 1972 – 2000 рр. – школу очолювала Малюга Любов Сергіївна.
В 2000 р. – була створена дитяча організація “Республіка ШКіЗ”.
З 2002 р. – школу очолює Пухлій Валентина Андріївна.

У 2006 р. - школа святкувала 90-річний ювілей Олександра Гордійовича Зубарева, чиє ім'я у 1963 році було присвоєно школі.

У 2007 р. - школі виповнилося 75 років. Урочисте святкування пройшло в БК ХТЗ.

У 2012 р. - школа відсвяткувала 80 річницю з дня свого заснування.

За підсумками проекту "Я - харків'янин" конкурсу-огляду шкільних музеїв загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у 2014 році шкільний музей нагороджено дипломом ІІІ ступеня.

У навчальному закладі постійно проводиться робота з формування шкільних традицій. Це допомагає кожному учневі усвідомити цінності життя та надає йому можливість самореалізації. Знайомтеся. Традиції нашої школи.

Свято 1 вересня - День знань.

Музика, святкове вбрання школи, посмішки, квіти - символи 1 Вересня. Зустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи вчителів, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

День учителя.

У цей день у школі проводяться святкові концерти, звучать привітання учнів своїм  вчителям.

Літературно-музичні вечори.

Ці заходи присвячуються урочистим датам, що стосуються життя і творчості відомих митців. Такі вечори об'єднують духовно  учнів та вчителів. Сприяють творчій співпраці. Проводяться кожного року восени вчителями світової та української літератури.

День Захисника Вітчизни.

6 грудня відзначається День Захисника Вітчизни. В цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання Захисника.

Свято останнього дзвоника.

Останній дзвоник у школі - це особливе свято для випускників. Це день, коли підведено підсумки за весь період шкільного життя, гордість за досягнуті успіхи, радість від того, що ти знайшов себе. На цьому святі кращі учні нагороджуються грамотами, дипломами за участь в олімпіадах, МАНі та активну громадську діяльність.

Випускний вечір.

Сльози радості і туги від розставання з рідними домом - школою - бринять невидимими струнами в повітрі.
Свято завжди проходить урочисто.