Співпраця з ВНЗ

ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ, СКЛАД І ОСНОВНІ ФОРМИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Чинники,   які   необхідно   враховувати   під   час   виявлення   професійних здібностей:

1) у юнацькому віці деякі професійно важливі якості перебувають у прихованому стані, тому що немає умов для їх прояву;

2) недостатній  рівень  самосвідомості  підлітка, нестійкість емоційного стану, неадекватна самооцінка;

3) недолік життєвого досвіду (недостатні знання про світ професій і ринок праці, правила і можливі помилки під час вибору професії).

Знизити  негативний  вплив  цих  чинників  можна  тільки  шляхом  цілеспрямованого психолого-педагогічного супроводу професійного самовизначення,  яке  варто  розпочинати  ще  в  початковій  школі,  як  це  робиться в багатьох країнах.

Профорієнтація  —  це  науково  обґрунтована  система  соціально-економічних,  психолого-педагогічних,  медико-біологічних  і  виробничо-технічних  заходів  щодо  надання  молоді  особистісно  орієнтованої  допомоги у  виявленні  й  розвитку  здібностей  і  схильностей,  професійних  і  пізнавальних інтересів у виборі професії, а також формування потреби у праці й готовності працювати в умовах ринку, багатошаровості форм власності й діяльності. Вона реалізується в ході навчально-виховного процесу, позаурочної та позашкільної роботи з учнями.

Цілі профорієнтації:

• надання  профорієнтаційної  підтримки  учням  у  процесі  вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності;
  • вироблення в школярів свідомого ставлення до праці, професійне самовизначення  в  умовах  свободи  вибору  сфери  діяльності  відповідно  до  своїх  можливостей,  здібностей  і  з  урахуванням  вимог ринку праці.

Завдання профорієнтації:

• одержання несуперечливих відомостей щодо переваг, схильностей і можливостей учнів для розподілу їх за профілями навчання;
  • забезпечення       широкого      діапазону     варіативності      профільного навчання за рахунок комплексних і нетрадиційних форм і методів, що застосовують на уроках та у виховній роботі елективних курсів;
  • додаткова підтримка деяких груп школярів, щодо яких легко спрогнозувати труднощі у працевлаштуванні;
  • вироблення  гнучкої  системи  кооперації  старшої  школи  з  установами додаткової та професійної освіти, а також з підприємствами міста, регіону.

Складові діяльності із профорієнтації:

• розробка класних годин, рольових ігор;
  • тренінгові заняття з учнями;
  • елективні курси.

Основні форми профорієнтаційної діяльності:

• дискусії;
  • тренінги;
  • круглі столи;
  • робота з батьками;
  • робота   з   випускниками   школи,   студентами   вищих   навчальних закладів;
  • виставки-перегляди;
  • екскурсії.

Організація роботи припускає використання групових і індивідуальних форм роботи.

29 жовтня 2014 року учні 10-11-х класів відвідали ХНУ ім.В.Н.Каразіна, де побували у центральній науковій бібліотеці, в музеї університету, а також відвідали кафедри.

В рамках профорієнтаційної роботи учні 9-А класу відвідали Центр професійно-технічної освіти №1. Фахівці центру ознайомили учнів зі специфікою майбутніх професій та з процесом навчання. Для наших учнів були проведені міні-уроки, на яких викладачі проводили роз'яснювальну роботу щодо отримання тієї чи іншої спеціальності. Учні вдячні Центру професійно-технічної освіти №1 за корисну пізнавальну екскурсію по навчальному закладу.

Освіта в сучасному світі - основа всебічного сталого розвитку суспільства!

Під час проведення тижня профорієнтації в школі наші старшокласники побували в Національному фармацевтичному університеті на кафедрі біотехнологій.

Науковці та студенти представили майбутнім абітурієнтам презентацію про ВУЗ, а також ознайомили їх з новими досягненнями фармакології.

Познайомитися з діяльністю Національного фармацевтичного університету можна за мережевою адресою: http://nuph.edu.ua/

11 березня 2014 року учні 9-А класу в рамках тижня профорієнтації відвідали Харківський обласний центр зайнятості, в якому отримали інформацію щодо подальшого вибору професії.

З 02 грудня по 13 грудня 2013 року в школі у рамках співпраці вищого навчального закладу та загальноосвітньої школи у початкових класах нашої школи пройшли години спілкування, на яких майбутні педагоги, випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії показували свою майстерність у роботі з дітьми. Уявна подорож по Великобританії захопила увагу дітей і викликала неабиякий інтерес до мандрівок по всьому світу. Під час години спілкування обговорювалися звичаї цієї країни, традиції, а особлива увага була звернена на навчання дітей у школах Великобританії. Унікальне знайомство з Харківським зоопарком пройшло під час однієї з годин спілкування англійською мовою. Слони, тигри, ведмеді та інші звірі спілкувалися з дітьми англійською, а якщо маленькі щось забували, то мешканці зоопарку із задоволенням їм підказували і допомагали знайти вихід зі скрутної ситуації.

Конференці­я, присвячена­ Дню науки. Учні нашої школи відвідали цей захід. Навчальні заклади презентува­ли досягнення­ своїх студентів.